Sadaļas

Ražotāji

Lai iegūtu skaistu, drošu, ilgmūžīgu jumta segumu, nepieciešams labs materiāls. Jumta segums ir komplekss uzdevums, un tas jārisina, ņemot vērā daudzus faktorus. Piemēram, ja nolemts celt jaunu māju, vēlams jau apdomāšanas stadijā (līdz projektēšanas sākumam) izlemt par jumta uzdevumu – vai tas būs mansarda tipa siltinātais jumts vai arī zem tā būs aukstie bēniņi. Izstrādājot vispārējo dizainu, jāizlemj par jumta konfigurāciju, turklāt nedrīkst aizmirst – kaut gan lielāko daļu jumta seguma materiālu var izmantot jebkuras formas jumtiem, jebkurš sarežģījums sadārdzinās jumta un montāžas darbu izmaksas un būs atkarīgs no jūsu izvēlētā jumta seguma materiāla.

Pamatu un sienu projektēšanai jāizvēlas jumta seguma tips, lai varētu paredzēt atbilstošas jumta seguma nesošās būvkonstrukcijas. Turklāt jāseko, lai stāvvadu cauruļu, antenu izejas saderētu ar jumtu, pārdomāt organizētas ūdens notekas ierīkošanas nepieciešamību.

Jumta seguma materiāla pasūtījums jānoformē pēc tam, kad būs uzliktas pirmās spāres, jo pieredze rāda, ka reālie izmēri vienmēr atšķiras no projektētajiem. Jumta seguma montāžu var uzdot tikai speciālistiem. Gadās, ka meistars, kas lieliski uzmūrē ķieģeļu sienu vai veic brīnumus ar ģipškartonu, var izrādīties, maigi sakot, par zemas klases jumiķi. Tāpēc, izvēloties celtniecības organizāciju (brigādi), kura nodarbosies ar tava jumta seguma montāžu, vispirms jāpievērš uzmanība montāžas speciālistu pieredzei un iepriekšējo pasūtītāju rekomendācijām.

Tomēr nesarežģītus jumtus varat montēt patstāvīgi, izmantojot uzskatāmu montāžas instrukciju tam vai citam jumta seguma materiālam.

Metāla dakstiņu un profilklāja montāžas instrukcija
ICOPAL Plano bitumena dakstiņu montāžas instrukcija
Uzkausējamo ruļļveida hidroizolācijas materiālu lietošanas instrukcija
ETERNIT viļņoto lokšņu montāžas instrukcija
Apšuvuma paneļu "CEDRAL" montāžas instrukcija (ETERNIT saidings)
ONDULINE viļņoto lokšņu montāžas instrukcija

 


Celtniecības plēves Eurovent
[VIDEO]

Bezazbesta viļņotās loksnes ETERNIT,
5-viļņu [VIDEO, RUS]

MājasMājasVisas cenas mājaslapā norādītas AR PVN 21%

Grozs  

(tukšs)